شرکت های تابعه

شرکت آزادراه تبریز ارومیه (پل میانگذر)

شرکت آزاد راه تبریز ارومیه در سال 1368 بر اساس توافق شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از یک طرف و شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و سازمان بازنشستگی کشوری به صورت مشترک از طرف دیگر ، به منظور انجام و اتمام پروژه آزادراه تبریز- ارومیه ، تاسیس شد. مبنای حقوقی تاسیس این شرکت ، اجرای قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت منابع مالی و پولی کشور در سال 1366 بود.

زادراه تبریز ارومیه یک آزاد راه چهار باند {دوخط رفت و دو خط برگشت } به طول 124 کیلومتر بین شهرستان تبریز و ارومیه است. موضوع فعالیت این شرکت، احداث، بهره برداری ، نگهداری و مرمت آزادراه تبریز – ارومیه و پل میانگذر دریاچه ارومیه در دوران ساخت و بهره برداری و اجرای طرح های جانبی مورد نیاز و انجام هر گونه عملیات راه و ساختمان در این زمینه است .

ایستگاه اخذ عوارض

این شرکت در ابتدا دارای یک ایستگاه عوارضی در شرق و ابتدای ورودی جاده به دریاچه ارومیه با 6 باجه اخذ عوارض بوده که بعدا به غرب دریاچه انتقال یافت. این باجه ها به صورت خودکار، الکترونیک و آنلاین کار می کنند و توانایی دریافت گزارش های مقایسه ای سالانه، ماهیانه، هفتگی دارند. رانندگان می توانند قبوض عوارض استفاده از این آزاد راه را به صورت آنلاین پرداخت کنند.